Pożyczki inernetowe czyli jak pożyczyć pieniądze nie wychodząc z domu

banknoty

Chcesz pożyczyć pieniądze, a bank odmawia Ci kredytu? Nie wiesz, co zrobić? Rozwiązanie tego problemu jeszcze nigdy nie było nigdy tak łatwe. W dzisiejszych czasach powstaje wiele firm zajmujących się pożyczaniem pieniędzy poza systemem bankowym. W związku z tym udogodnienia dla pożyczkobiorców są coraz to lepsze. Większość firm przedstawia swoje oferty pożyczkowe w Internecie. Spora część z nich umożliwia przeprowadzenie całego procesu uzyskania pożyczki. Chcesz wiedzieć, jak ten proces przebiega? Przeczytaj poniższy artykuł.

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze przez internet, musisz przejść przez kilka krótkich etapów. Pierwszym z nich jest wyszukanie odpowiedniej oferty finansowej. Zazwyczaj pożyczki oferowane w sieci są krótkoterminowe, udzielane na 15, 30, 60 lub 90 dni. W ostatnich czasach pojawiają się również pożyczki na raty na okres 36 miesięcy.

Po wyborze oferty trzeba złożyć wniosek online (np w lendonraty.pl). Po kliknięciu w odpowiedni przycisk ukazuje nam się formularz, w którym należy wypełnić wszystkie wymagane pola. Chodi tu w szczególności o  dane zawarte w dowodzie osobistym, tj. imię, nazwisko, adres zameldowania, adres zamieszkania i PESEL. Należy również wpisać numer telefonu komórkowego. Następnie otrzymamy SMS-em numer PIN, który należy wpisać w formularz. W ten sposób następuje weryfikacja numeru telefonu. Ostatnim etapem wypełniania wniosku, który należy przejść jeśli chcemy pożyczyć pieniądze przez internet, jest potwierdzenie swojego konta bankowego, a tym samym również i swojej tożsamości. Najczęściej polega to zna dokonaniu ze swojego konta przelewu na kwotę od 0,01 zł do 1 zł. Po tej czynności konieczne jest zaakceptowanie warunków dokumentów takich, jak umowa pożyczki, regulamin oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Po wypełnieniu wniosku trzeba odczekać do 10 minut. Po tym czasie otrzymujemy informację dotyczącą tego, czy pożyczka została przyznana. Informację tę możemy zwykle znaleźć na stronie www Często jest również przesyłana za pośrednictwem SMS oraz poczty e-mail.

Przy pozytywnej decyzji pożyczkowej następuje przelew na podane wcześniej i zweryfikowane konto bankowe.

Gdy uda nam się już pożyczyć pieniądze, wówczas otrzymujemy na pocztę e-mail dokumenty pożyczki oraz umowę i regulamin. Część firm chce, aby podpisać je odręcznie i przesłać na adres firmy. Innym wystarczy wysłanie wniosku z odhaczonymi zgodami.

Jest to ogólny zarys sposobu postępowania gdy chcemy pożyczyć pieniądze za pośrednictwem internetu. Oczywiście różne firmy mogą mieć inne szczegółowe wymagania i procedury.

Jak zadbać o bepieczeństwo?

Chociaż pożyczki przez internet są bardzo łatwo dostępne i umożliwiają każdemu uzyskanie wparcia finansowego, należy jednak pamiętać, że decyzja o pożyczaniu pieniędzy w ten sposó zawsze musi być dobrze przemyślana. Dlatego też należy pamiętać aby zadłużając się mieć na spłatę pożyczki. Każde zobowiązanie obciąża bowiem domowy budżet. Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze musisz więc przemyśleć kilka spraw. Przede wszystkim konieczne jest zastanowienie się, czy pożyczka nie spowoduje zadłużenia, z którego trudno będzie się uwolnić. Poza tym zawsze trzeba dokładnie zapoznawać się z umowami, regulaminami i innymi dokumentami związanymi z pożyczką. Oprócz tego konieczne jest również jak najdokładniejsze sprawdzenie, czy firma, z której usług chcemy skorzystać jest uczciwa i działa zgodnie z prawem. Ogólnie rzecz biorąc, warto kierować się zasadą „kto pyta, nie błądzi” i w razie potrzeby korzystać z pomocy konsultantów.